TRT Avrupa Fm

0
100

TRT Avrupa Fm

SİTENE EKLE
TRT Avrupa Fm

TRT’nin yani Türkiye Televizyon Radyo Kurumu’nun hem ülkemizde, hem de yurtdışında yapmış olduğu çalışmalar herkesin büyük takdirini topluyor. Sadece televizyon yayını ile değil, radyo frekansları aracılığı ile de yurdun dört bir yanına ve tüm dünyaya ulaşmayı başarmış olan TRT, bünyesinde birçok kanalı barındırıyor. Ulusal yayıncılık hizmetlerinin yanı sıra Avrupa ve dünya yayınında da büyük yerlere gelmiş olan TRT, her zaman zirveye oynayan bir yayın kuruluşu olarak dikkatleri de üzerine çekiyor. Avrupa’ya Türkiye’nin sesini duyurmak adına kısa dalga ulaşmakta olduğu bölgelere daha farklı ve daha kapsamlı bir alternatif sunmak adına günümüz şartları ile de uyumlu olan TRT Avrupa FM radyo frekansını kurmuş olan TRT bu anlamda da bir ilke imza atmıştır.

TRT’ye bağlı olan tüm radyo frekanslarındaki gibi FM bandında yayın yapma şerefine nail olmuş olan TRT Avrupa FM, uydu ve internet üzerinden çeşitli test sürüşlerini gerçekleştirmektedir. 1 Eylül 2013’ten itibaren tam anlamı ile hizmet verecek olan bu radyo frekansı, böylece Avrupa’ya da Türkiye’nin sesini en iyi şekilde duyurmaya başlamış olacak. TRT’nin birçok kesim tarafından tanınması ve takip ediliyor olması da, daha olumlu işler yapmasına ortam hazırlıyor. Büyük ve geniş bir kitleye hitap eden TRT’de kendisini daha çok geliştirerek, daha iyi yayınlar gerçekleşmek için yoğun mesai harcıyor. TRT Avrupa FM de bu anlamda ortaya konulmuş olan bir çalışma olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekten de planlanış itibari ile çok olumlu bir hizmetin ortaya atılmış olması, sadece bizim değil, birçok insanın da ilgisini çekiyor. Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada da yayın yaparak birçok insan tarafından takdir edilen TRT, bu TRT Avrupa Fm ile de Avrupa’daki insanlara sesini duyuracak.

Üstelik Türkiye’nin de tanıtımını böylece üstlenmiş olan TRT Avrupa Fm, Türkiye’nin en iyi şekilde tanıtılması ve Avrupalılar tarafından da tanınması için elinden gelenin en iyisi yapacaktır.

TRT Avrupa FM, Türkiye’de ve dünyada meydana gelen olayları sıcağı sıcağına en doğru ve tarafsız bir şekilde tüm dinleyicilerine ulaştırmak için kurulmuştur.

Radyonun resmi websitesi: http://www.trt.net.tr/anasayfa/canli.aspx?y=radyo&k=trtavrupafm

TRT Avrupa Fm