Planet Çocuk

0
114

Planet Çocuk

jwplayer.key=”6RfMdMqZkkH88h026pcTaaEtxNCWrhiF6ACoxKXjjiI=”;

jwplayer(‘canlitvizletv’).setup({
file: “rtmp://77.223.146.117/live/planetc.flv”,
width: “100%”,
height: “400”,
primary: “flash”,
image: “”,
autostart: “true”,
stretching: “exactfit”,
});

20110728080543Planet_Cocuk_logosu
Bu gezegende hayat var! diyerek yola çıkan Planet ailesinin en yeni kanalı Planet Çocuk Kasım 2010 yılından bu yana test yayın yapmış 22 Ocak 2011 tarihinde asıl yayına geçmiştir. Adından da anlaşılacağı üzere kanal Planet TV A.Ş. şirketi tarafından yönetilmektedir. Ayrıca kanalın sahipliğini Sevin Ergün yapmaktadır
İstanbul merkezli olan Planet Çocuk, adından da anlaşılacağı üzere yayın akışının tamamını çocukların izleyici programlar ile doldurmaktadır. Henüz yeni bir kanal olmasından dolayı programlar kısıtlı olmasına karşın her geçen bünyesine bir çok çizgi film katmaktadır.
Karasal yayını olmadığından dolayı günümüzde çok fazla izleme oranı olmayan Planet Çocuk, Türksat 2A 11804 V 24444 5/6 frekanslarında uydularda hizmet vermektedir. Ayrıca Digitürk 163. kanal, D-Smart 126. kanal, Teledünya 176. kanal ve Tivibu 114. kanal da yayın hayatını sürdürmektedir.
Kurulduğu günden bu yana çok kısa süre içerisinde çocukların sevgilisi haline gelen kanalı web sitesinden de canlı izleme imkanı bulabilirsiniz. Bu yayın televizyondakinin aynısı olup hiçbir farkı yoktur.
Her ne kadar çocukların izlemesi gereken çizgi filmler olsa da, genci yaşlısı demeden bir çok kesim tarafından Planet Çocuk izlenmektedir. Bunun sebebi unutulmaya yüz tutmuş eski çizgi filmleri yayınlayarak yaş olarak ilerlemiş kişilerin nostalji yapmasını sağlamaktır.
Jetgiller, Taş Devri, Scooby Doo gibi çizgi film dünyasına damgasını vurmuş yapımları Planet Çocuk ayrıcalığı ile izleyebilirsiniz hem de hiçbir ücret ödemeden. Tamamen Türkçe dili ile yayın yapan kanalda çizgi film karakterlerini seslendiren kişiler çocukların anlayacağı ve hoşuna gideceği türden konuşmaktadır. Bu sayede çocukları kanalın içine daha çok çekmeyi başarmaktadır.
Planet Çocuk televizyon kanalının yayın saatleri bellidir. 5.0 ile 24.00 arası yayın yapan kanal gece yayını yapmamaktadır. Bunun sebebi çocukların uyku vakitlerinde televizyon izlemesini engellemektir.

Tamamen çocukları düşünen ve onların istekleri doğrultusunda hazırlanan Planet Çocuk kurulalı 2 yıl olmasına karşın önemli yol kat etmiştir.

Planet TV A.Ş. şirketine bağlı olduğu için güçlü bir alt yapısı olan kanal en yakın zamanda çocuk kanalları arasında en önemlilerden biri olmayı başaracaktır. Ayrıca kanal hakkında soru ve görüşlerinizi internet sitesi üzerinden belirtebilirsiniz.

Kanalın resmi websitesi: http://www.planetler.com/

Planet Çocuk