National Geographic

52
1075

National Geographic

National GeographicDünya’nın gelmiş geçmiş en büyük ulusal coğrafya kanalıdır. National Geographic sadece televizyon kanalıyla sınırlı değildir. Bünyesinde birçok dergi ve ansiklopediler barındırır. Bu dergiler ülkemizde de aylık olarak yayınlanmakta olup, hayranları tarafından yoğun ilgiyle takip edilmektedir.
Dünya üzerinde bir çok ülkede yayın vermekte olan National Geographic, ülkemizde de ücretli uydularda izlenebilmektedir. Digitürk’ün 184. kanalında, Teledünya’nın 189. kanalaında ve Tivibu’nun 103. kanalından izleyebilirsiniz.
National Geographic kanalı dünya üzerinde 164 ülkede yayınlanmaktadır. Ayrıca 27 farklı dil seçeneğiyle yayın hayatını sürdüren kanal, 290 milyonu aşkın izleyici kitlesi vardır. Kanallarının görüntü kalitesi 720p HD olup, bu görüntü çözünürlüğünü destekleyen tüm televizyonlardan izlenebilir.
National Geographic Türkiye’nin resmi web sitesi de vardır. Bu internet adresinde her telden ilginç doğa haberlerini bulabilir, gündemi yakından takip edebilirsiniz. Ayrıca televizyon ekranlarından yayınlanan belgeselleri kimi zaman internet sitesi üzerinden de verilmektedir.
Bir çok ilginç yapıtlara imza atan kanal gündemi meşgul eden 21 Aralık Mayalar kehaneti için 21 Aralık tarihi boyunca “Dünya’nın Sonu Özel Program” yayınlamıştır. Tüm dünya tarafından yoğun ilgiyle takip edilen program, büyük beğeni toplamış; Mayalar hakkında bilinmeyen bir çok bilgiyi izleyiciler ile paylaşmıştır. Ayrıca önümüzdeki yüz yıl içerisinde insanların soyunu tüketme ihtimali olan olayları inceleyerek, insanlık adına önemli bir çok araştırma yapmaktadır. Tüm bu belgeselleri ile gönüllerde taht kurmuş ve Dünya insanlığın kalkınmasında büyük rol oynamıştır.
Dergileriyle de birçok konuyla gündemi sarsan National Geographic, sürekli kendini yenileyen bir politika izlemektedir. Aylık olarak ülkemizde yayınlanan dergiye abone olarak çok daha uygun fiyatlara National Geographic kalitesinden yararlanabilirsiniz. Bunun için derginin arkasındaki formu doldurabilir, veya internet adresinden online başvuru yapabilirsiniz. Dünya üzerinde hiçbir yerde bulamayacağınız belgeseller kapınıza kadar gelir.

National Geographic KIDS adlı dergiyle, çocukların da dünyasına girmeyi başarmıştır.

Bu dergi internet üzerinden de yayınlanmakta olup, çocukların ilgi alanına giren coğrafi olayları, belgeselleri paylaşmaktadır. Sadece bu alanla sınırlı kalmayıp National Geographic, kültürel konulara da değinmektedir. Gündemdeki sinemaları, müzikleri izleyicileri / takipçileriyle buluşturan yapım, günümüzde belgesel adına en çok takip edilen televizyon / dergi markası olmuştur.

Kanalın resmi websitesi: http://www.nationalgeographic.com.tr/

National Geographic