Kanal D

5
208

Kanal D

jwplayer.key=”6RfMdMqZkkH88h026pcTaaEtxNCWrhiF6ACoxKXjjiI=”;

jwplayer(‘canlitvizletv’).setup({
file: “http://85.132.44.99:1935/turktv/kanald.sdp/playlist.m3u8”,
width: “100%”,
height: “400”,
primary: “flash”,
image: “”,
autostart: “true”,
stretching: “exactfit”,
});

Kanal D
Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Yayın Holding’in en büyük kuruluşlarından biri olan Kanal D günümüzün en büyük televizyon programlarından biridir. 19 Aralık 1993 yılında kurulmasına karşın 20 yıl içerisinde basamakları tek tek çıkarak 2009 yılı itibariyle Türkiye’de en çok izlenen kanal olma ünvanını ele geçirmiştir. Bu ünvanı kazanmasındaki en büyük etken; bu zamana kadar yayınlamış olduğu 84 yerli, 13 yabancı dizidir. Bu alanda Show TV’nin hemen arkasında 2. sırada bulunmaktadır. Özellikle dizi sektöründeki yatırımlarıyla bu alanda zirveyi ele geçiren Kanal D‘nin bu kadar büyümesinde hiç şüphesiz Doğan Holding’in büyük katkısı vardır.
Kanal D, geniş Doğan Holding portföyü sayesinde CNN Türk, Dream TV gibi birçok kanalla iş birliği yapmaktadır. Bu birliktelik sayesinde yapımlarını izleyicilere daha iyi tanıtma şansı bulan Kanal D, karasal yayın yaptığından dolayı tüm Türkiye’de izlenebilmektedir. Karasal yayının yanı sıra D-Smart, Digiturk gibi platformlarda da yüksek görüntü kalitesiyle Kanal D HD kanalını izleyebilirsiniz.
2004 yılından bu yana “Türkiye’nin Kanalı” sloganıyla hizmet vermekte olan Kanal D’nin 19.00 ana haber bültenini 2005 – 2011 yılları arasında Mehmet Ali Birand yapmıştır. Birand’ın 2013 yılında vefat etmesi başta Kanal D olmak üzere tüm televizyon kanallarını yasa boğmuştur.
Kanal D, spora da gereken ilgiyi göstererek ülkemizin milli maçlarını ve bir çok kupa maçlarını ekranlara getirmiştir. Spor müdürlüğünü büyük yorumcu İlker Yasin yapmaktadır. Spor kategorisinin yanı sıra kanal tarafından yarışma programlarına da büyük bölüm ayrılmaktadır.

İstanbul Bağcılar semtinde merkezi binası bulunan Kanal D’yi televizyondan izleme şansı bulamıyorsanız ; yazılımcıları tarafından geliştirilen mobil uygulamalar sayesinde telefonunuzdan da takip edebilirsiniz.

Telefondan da izleme şansınız yok ise hemen Kanal D resmi web sitesine girerek canlı yayını internet üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca twitter hesabı bulunan kanal, bu hesap üzerinden en güncel haberleri paylaşmaktadır. Diziler, filmler kısaca yayın akışı hakkında bilgilendirme mesajlarını bu hesaplar aracılığıyla takipçilerine ulaştırmaktadır.
Kanal D hakkında soru ve görüşleriniz için 0 (212) 478 00 88 numaralı hattı kullanabilirsiniz. E-posta ile yazılı iletişime geçmek isterseniz bizeyazin@kanald.com.tr e-posta adresi sizlerin sorularını beklemektedir.

Kanalın resmi websitesi: http://www.kanald.com.tr/

Kanal D