Kanal A

9
226

Kanal A

jwplayer.key=”6RfMdMqZkkH88h026pcTaaEtxNCWrhiF6ACoxKXjjiI=”;

jwplayer(‘canlitvizletv’).setup({
file: “rtmp://yayin.yayin.tv.tr:1935/kanala/kanala1.flv”,
width: “100%”,
height: “400”,
primary: “flash”,
image: “”,
autostart: “true”,
stretching: “exactfit”,
});

kanala_logo

Türkiye’nin Sesi sloganıyla 15 Eylül 1997 yılında yayın hayatına giren Kanal A‘nın gerçek adı Kanal Ankara’dır. Kanal ismindeki A harfi şehirden gelmektedir. Kanalın sahipliğini KTV Yayıncılık ve Reklam Sanayii Tic. A.Ş. yapmaktadır.
Adından da anlaşılacağı üzere Ankara merkezli bir kanal olan Kanal A, Türkiye genelinde VHF12 frekansıyla yayın yapmaktadır. Ayrıca Ankara içi UHF 59 ve UHF 68 numaraları bu kanala aittir. Bunun dışında bir çok dijital platformda kendine yer edinmeyi başarmıştır. Digiturk 59.kanal, D-Smart 42. kanal Teledünya 32. kanal ve Tivibu’da 34. kanal da yayın yapmaktadır. Ayrıca Türksat uydularından da Kanal A‘ya ulaşabilirsiniz.
Televizyonculuğun yanında Kanal A radyo hizmeti de vermektedir. Radyo A adı altında kardeş kanalı bulunmaktadır. Kimi zaman bu kanal ile ortak hareket ederek güçlerini birleştirmektedir.
Kanal A, spora çok büyük önem vermiştir. Web sitesinde spora geniş bölüm ayıran kanal, takım haberleri, puan durumları yayınlamanın yanı sıra Fransa Lig 1 Orange’ın yayın haklarını alarak bu ligin maçlarını ekranlara getirmiştir. Daha sonra bu spor yayınlarının büyük ilgi gördüğünü farkederek sırasıyla Almanya Federasyonu Kupası ve İngiltere Carling Kupası yayınlarını ekranlarına getirmiştir. Yaptığı bu canlı maç yayınları sayesinde birçok spor sever tarafından takip edilmiştir. Kanal, günümüzde de bu yayınların devam edeceğine dair garanti vermiştir.
Ana haber bültenlerini hafta içi Mustafa Ustanıl, hafta sonları ise Nihan Koyuncu sunmaktadır. Haberleriyle ün kazanan televizyon kanalı Ankara’nın yerel haberlerini çok sık ön plana çıkarmaktadır. Bu yüzden başkentin kalbi burada atmaktadır.

Habercilik sektörünü ön plana çıkaran kanal, Kanal A Haber adı altında bir de web sitesi kurmuştur.

Televizyon ekranlarında yayınladıkları haberler daha sonra bu internet adresine düşmektedir. Bu şekilde televizyonda kaçıranlar için, tekrar haberleri takip edebilme imkanı verilmiştir. Ayrıca resmi web sitesinden Kanal A canlı yayını takip edebilirsiniz.
Her ne kadar Ankara merkezli olsa da kanalın İstanbul’da Çamlıca semtinde temsilciliği de bulunmaktadır. Ankara için 0 312 318 69 70 , İstanbul için ise 0 216 522 84 34 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Kanalın resmi websitesi: http://www.kanala.com.tr

Kanal A