GS TV

2
165

GS TV

jwplayer.key=”6RfMdMqZkkH88h026pcTaaEtxNCWrhiF6ACoxKXjjiI=”;

jwplayer(‘canlitvizletv’).setup({
file: “rtmp://cdn21.motiwe.com/live/gstv370”,
width: “100%”,
height: “400”,
primary: “flash”,
image: “”,
autostart: “true”,
stretching: “exactfit”,
});

gstv

Galatasaray Spor Kulübü’nün ekranlardaki kalesi GS TV 15 Kasım 2006 tarihinde Doğan grubu ile yapılan bir anlaşma sonucu kurulmuştur. Ancak 3 yıl sonra bu grup ile anlaşmazlık çıkmış 28 Mayıs 2009 yılında Doğan Grubu ile karşılıklı sözleşme fesh edilmiştir. Daha sonra D-Smart ve Teledünya’daki yayın hayatına da son veren GS TV günümüzde sadece resmi web sitesi galatasaray.com dan ve Digiturk platformlarında hizmet vermektedir.
GS TV yeni kurulan bir kanal olduğu için sadece 2 adet ana stüdyoya sahiptir. Bunlardan en önemlisi Florya’da bulunmaktadır. Bir diğeride yıkılan Ali Sami Yen Stadyumu’nun hemen yanındadır. Her geçen alt yapısını geliştiren GS TV stüdyo çalışmalarında da büyük adımlar atmaktadır.
Florya’da Galatasaray futbol takımının antrenman sahası bulunmaktadır. Ve yukarıda belirttiğimiz gibi yine Florya’da bulunan Galatasaray TV stüdyosu sayesinde taraftarlarına 24 saat canlı yayın imkanı sunmaktadır. Bu canlı yayını yapmak için yeterli donanımsal özelliklere sahip olan ender kulüp televizyonlarından biridir.
Galatasaray TV’nin büyümesinde hiç şüphesiz Digiturk’un büyük katkısı olmuştur. Maç günleri canlı yayın yapılan kamera ekipmanları, stüdyolarda bulunan reji ses masası gibi teknik donanımların çoğu Digiturk sponsorluğunda gerçekleşmiştir.
İstanbul Mecidiyeköy’de Çadır arazisi üzerine Galatasaray Yönetim Binası inşaa edilmektedir. GS TV‘de kulübün bu olanaklarından yararlanarak merkez stüdyosunu buraya kurmayı planlamaktadır. Ayrıca Florya’daki canlı yayın yapılan stüdyoya da gereken önem verilerek büyütülmesi amaçlanmaktadır.

Stüdyo sayısının yetersizliğinin farkında olan GS TV, bu alanda yenilik yapmaya devam etmektedir.

Galatasaray futbol takımının yeni stadı olan Türk Telekom Arena’da olmak üzere 15.500 kişi kapasiteli olması hedeflenen bir spor salonunu stüdyo olarak kullanılması amaçlanmaktadır.
27 Ekim 2008 tarihinde RTÜK tarafından GS TV’nin lisansı iptal edilmiştir. Ancak GS TV yöneticileri geri adım atmayarak yayın hayatını Digitürk üzerinden devam ettirmektedir. Çeşitli programlar sayesinde gün içerisinde kulübün tüm spor branşlarında haberler ve canlı yayınlar veren kanal taraftarların sevgilisi haline gelmeyi başarmıştır. Maç öncesi ve sonrası yapılan canlı yayınlar ile izlenme oranları son dönemlerde hızla yükselişe geçmiştir. Bu sayede kulüp kanalları arasında en çok takip edilen kanallardan biri olmayı başarmıştır.

Kanalın resmi websitesi:

GS TV