Bebek Yelekleri

0
109

bebek-yelekleri1

İp: 100 gr Şiş: 4 numara Yaş: 3-6 ay

Yeleğe yakadan başlayın. 74 ilmekle 5 sıra haraşo örün. 6. sırada 8 ilmek haraşodan sonra artırmak için 1 dolayın. 2 düz örün. 1 dolayın, 2 düz örün. Sıra sonuna gelince 1 dolayıp 8 ilmek haraşo örün. Arka sırada aralardan 10 ilmek daha artırıp 8 haraşo ilmeklerin arasındaki ilmekleri 98 ilmeğe yıkarın. 5 sıra düz örün. Üzerine 3 sıra haraşo örün. Haraşonun 3. sırasında i eşit aralıklarla 1 ’er ilmek olmak üzere 38 ilmek artırın. 6 sıra düz örün. Tekrar 3 sıra haraşo örün. 3. sırada 42 ilmek artırın. 6 sıra düzün üzerine 3 sıra haraşo örün. Önler için her iki tarafta 32 ilmeği ayırın. Omuz için 24’er ilmek kesin. Ön ve arkayı örnekle devam edin. 46 sıra sonra etek ucuna pembe ile 5 sıra haraşo örüp tamamlayın.Önlere küçük çiçekler işleyin. ÖRNEK 10 İLMEK ÜZERİNDE 2 RENK İPLİK

1. Sıra: Pembe ile 5 sıra haraşo örün.

2. Sıra: Açık sarı ile 2 ilmek düz örün. Sol şişteki ilmeği örmeden sağ şişe alın. Tekrar 2 düz örün. Soldaki pembe ilmeği örmeden sağ şişe alın. Tekrar 2 düz örün. Soldaki pembe ilmeği örmeden sağ şişe alın, 2 ilmek düz örün. Tekrar soldaki ilmeği örmeden sağ şişe alın, 1 düz örün. Arka sırada yine örmeden aldığınız ilmekleri yine örmeden devam ederek diğer ilmekleri ters örün.

3. Sıra: Bu sırada bir önceki sıra gibi örün. Örmeden aldığınız ilmekleri yine örmeyin. 4. Sıra: Bu sırada bütün ilmekleri pembe renk ile düz örün. Arka sırayı ters örün. 5. Sıra: Açık sarı renge geçerek ikinci sıradaki örgüyle devam edin.

bebek-yelekleri2

İp: 100 gr Tığ: 1 numara ;Yaş: 3- 6 ay

Evde bulunan iplerinizle bebeklerinize şık yelekler örün. Beden kalıbınıza zincir çekin. Tığa 1 dolayarak her zincire batarak 3 defada çekin. İkinci renge geçince alttaki direk aralarına batarak yine 3 defada çekin. Her 3 direk arasında bir alttaki sıradaki 4. direğin ortasına batarak aralara çizgiler yapın. Kol oyuntusu yapmayın. Yeleğin çevresini tığla zincir çekip 1 sıra dönün.