Bebek Örgü Örnekleri

0
80

Bebek Örgü Örnekleri

Bebek Örgü Örnekleriİp: 150 gr Şiş: 3 numara Yaş: 1-1,5

Tuluma paçalardan başlayın. 38 ilmekle 6 sıra haraşo örün. Üzerine beyaz ile 4 sıra düz örün. Kırmızı renge geçerek her iki yandan eşit aralıklarla 1’er ilmek olmak üzere ağ kısmına gelinceye kadar 5’er ilmek artırın.

İkinci paçayı da aynı şekilde örün. Başlangıçtan 20 cm sonra iki paçayı ağ kısmından birleştirip bütün olarak devam edin. Önü örerken kardan adamı yapın. Kolu 3-2-1-1-1 kesin. Ön ve arka yaka oyuntusunu yaparak bitirin. Kollara 58 ilmekle başlayın. 6 sıra haraşonun üzerine kırmızı ile 5 sıra çizgi örün. Üzerine beyaz ile devam ederken kolun her iki tarafından eşit aralıklarla 1 ’er ilmek olmak üzere 7’şer ilmek artırın. Kolu 2-1 kesin. Her sırada 1 ’er ilmek eksiltin. Kol üzerinde 50 ilmek kalınca tümünü kapatın. Boyun çevresinden ilmek alıp 3 sıra lastik örün. Bir omzuna brit ilik ve düğme dikin.

İp: 200 gr Şiş: 4 numara Yaş: 1-2 Arkaya 90 ilmekle başlayın. Beyaz ile 7 sıra haraşo örün. Üzerine ilmek sayısını 3’e bölerek ilk 30 ilmeği 1 sıra beyaz, 1 sıra pembe ile düz örün. Ortadaki 30 ilmeği yeşil renk ile örün. Son 30 ilmeği mor ve beyaz renk ile 1’er sıra çizgili olarak devam edin. 23 sıra kare olacak şekilde devam edin. Üzerine sarı, pembe ve beyaz ile devam ederek kareyi devam edin. Son olarak tekrar her iki yandaki 30’ar ilmeği çizgili, ortadaki 30 ilmeği düz renk ile 20 sıra örün. Arka yaka kesimini yaparak bitirin. Önlere 53 ilmekle başlayın. 7 sıra haraşonun üzerine ön ortasında 8 ilmeği beyaz renk ile haraşo devam ederken ilk 15 ilmeği yeşil, diğer 30 ilmeği mor ve beyaz ile çizgili olarak devam edin. 23 sıra sonra renk değiştirerek örün. Yanlardaki karelerin ortasında olan 30 ilmeği düz renk ile örün. Ön yaka oyuntusunu yaparak bitirin. Kollara 52 ilmekle başlayın 7 sıra haraşonun üzerine çizgili olarak devam edin. 23 sıra sonra düz renge geçin. Kolun her iki tarafından eşit aralıklarla 1’er ilmek olmak üzere 14’er ilmek artırın. Kol boyu 24 cm olunca ilmekleri kapatın. Ön ve arakayı birleştirin. Boyun çevresinden ilmek alıp, 5 sıra haraşo örün. Ön ortasına çiçekler işleyip bitirin.

Bebek Örgü Örnekleri