Bebek Örgü Modelleri

0
3666

Bebek örgü Modelleri

bebek örgü modelleriEn güzel en yeni bebek örgü modelleri ile tekrar karşınızdayız. Yaz yaklaşırken bebek örgü modelleri ile şişlerimizi çalıştırmaya devam ediyoruz 🙂 Bebek örgü modelleri deyince benim aklıma öncelikle bebek hırkası geliyor. Bu yüzden bu örneği sizlerle paylaşmak istedim. Bu modeli hem kız hem erkek bebekler için örebilirsiniz. Sarı renkli ve yakalı bu modelde düğme yapmaya gerek görülmemiş ama dilerseniz siz ilik açarak düğme dikebilirsiniz. Örgünün en çok yakıştığı bebeklerimizi el emeğimizle süsleyelim. Onlar nasıl bizim parçamızsa ördüklerimiz de bizim parçamız dolayısıyla en çok onlara yakışır bu işler.

Gerekli malzemeler:

İp: 250 gr Şiş: 4 numara

Yaş: 5-8 aylık

Hadi başlayalım:

Arkaya 81 ilmekle başlayın. 6 sıra haraşo örün. Üzerine 9 ilmek daha haraşo örün.

1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 9 ilmek haraşo örün. 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 9 ilmek haraşo örün. Bu şekilde sıra sonuna gelin. Arka sırları da haraşo (ters) örün. 8. sırada 7 ilmek haraşo örün. 2 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 3 haraşo, 1 dolayın, 2 ilmeği toplayın, 7 haraşo örün. 9. sırada 9 ilmek haraşo, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 9 ilmek haraşo örüp aralara delik ajuru yaparak de-vam edin. 6 sıra haraşodan sonra delik ajurların arasına yine ajuru yaparak 48 sıra örün. Kolu 2-1 kesin. Her sırada her iki taraftan 1 ‘er ilmek eksilterek yakada 30 ilmek kalacak şekilde reglân kesim yapın. Önlere 45 ilmekle başlayın. 6 sıra haraşonun üzerine örnekle devam edin. 48 sıra sonra kol kesimini 2-1 yapın.

Her sırada 1’er ilmek eksilterek devam edin. Yaka oyuntusunu yaparak önleri bitirin. Kollara da 45 ilmekle başlayın. Örnekle devam edin. Kolun her iki yanından eşit aralıklarla 1 ’er ilmek olmak üzere 6’şar ilmek artırın. Kolu 2-1 kesin Her sırada her iki taraftan 1 ’er ilmek olmak üzere kol üzerinde 12 ilmek kalacak şekilde reglân kesim yapın. Boyun çevresinden ilmek alıp (81 ilmek) 11 sıra haraşonun üzerine 1 sıra delik ajurdan sonra, 3 sıra haraşo örüp ilmekleri keserek hırkayı bitirin.

Hayırlı olsun. Önümüzdeki günlerde yeni bebek örgü modelleri ile tekrar karşınızda olacağım. Bu arada sitemizde diğer bebek örgü modelleri‘ne göz atmayı unutmayın 🙂

Bebek örgü Modelleri